еМагазин

Tag : нискобуџетни

Бизнис ТОП СТОРИИ

Објавен трет повик за субвенции на нискобуџетни авиокомпании

Редакција
Министерството за транспорт и врски денеска објави нов јавен повик за доставување барања за доделување финансиска поддршка на нискобуџетни авиокомпании. Повикот ќе трае до 21-ви...
Бизнис

Трета среќа: Владата ќе ги олеснува критериумите во повикот за субвенционирање на нискобуџетни авиокомпании

Редакција
Владата ќе објави трет јавен повик за нискобуџетните авиокомпании, но овој пат со олеснети критериуми. Портпаролот Миле Бошњаковски денеска на прес-конференција информираше дека авиопревозниците ќе...