еМагазин

Tag : Горан Сугарески

Македонија ТОП СТОРИИ

Сугарески поднесе оставка од функцијата претседател и член на Надзорниот одбор на СДСМ

Редакција
Кандидатот за градоначалник на Прилеп од СДСМ, Горан Сугарески информираше дека во знак на морална одговорност за неуспехот на локалните избори, како на локално, така...
Македонија

Бочварски ја презеде од Сугарески функцијата министер за транспорт и врски

Редакција
Благој Бочварски денеска ја презеде функцијата министер за транспорт и врски од досегашниот министер Горан Сугарески. На средбата со Сугарески му се заблагодарил на успешно...
Бизнис

Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен неделава

Редакција
Автопатот Миладиновци-Штип ќе биде пуштен во сообраќај во текот на неделава, најави денеска министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески. -Не би сакал да шпекулирам...
Македонија

Министерот за транспорт Горан Сугарески не очекува да го „потфати“ метлата на премиерот Заев

Редакција
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески не очекува да биде меѓу функционерите кои ќе бидат разрешени, како што најави неодамна премиерот Зоран Заев, но...
Македонија

Грција ќе постави табли со новото име, аеродромот во Солун останува „Македонија“

Редакција
Грчкиот министер за инфраструктура и транспорт Кристос Спирцис вели дека таблите на патиштата во Грција со новото име на земјава ќе бидат поставени, но не прецизира...
Бизнис

Апел да не се вози по новиот автопат Миладиновци-Штип додека не биде пуштен во употреба

Редакција
Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески апелира граѓаните да не возат по новиот автопат Миладиновци-Штип се додека не завршат сите неопходни проверки и додека...
Бизнис

Изградбата на автопатот Кичево-Охрид е реализирана 55 проценти

Редакција
Следната година се очекува интензивирање на активностите на автопатот Кичево-Охрид и тој да биде готов во предвидениот рок до јуни 2021 година. Сите наследени проблеми...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Објавен трет повик за субвенции на нискобуџетни авиокомпании

Редакција
Министерството за транспорт и врски денеска објави нов јавен повик за доставување барања за доделување финансиска поддршка на нискобуџетни авиокомпании. Повикот ќе трае до 21-ви...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Активистите за спас на Водно: После месечна борба на претставки и жалби, стигнавме до амбис

Редакција
Активистите за спас на Водно бараат итно прекинување на сите активности на изградбата на гасоводот низ Водно! Нивната реакција и барањата Ви ги пренесуваме во...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Директорот на МЕР наскоро ќе објаснел за се што е договарано околу гасоводот

Редакција
Наскоро јавноста преку акционерското друштво во државна сопственост Македонски енергетски ресурси – МЕР ќе биде информирана за се што се случува со изградбата на гасоводот...