еМагазин

Tag : печатење

Локално ТОП СТОРИИ

Нов пункт за издавање лични документи ќе биде отворен во Идризово

Редакција
Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски денеска информираше дека в среда ќе се отвори нов пункт за вадење лични документи што ќе се наоѓа...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Иницијативата на дизајнерите е полн погодок: Дневно се печатат по 1.000 заштитни маски на 3D принтери

Редакција
Во изминативе неколку дена екипата на иницијативата за печатење медицинска опрема успеа капацитетот за производство да го зголеми на 1.000 заштитни маски на ден, со...