еМагазин

Tag : Пешкопеја

Локално

Дебрани и жители од Пешкопеја физички се пресметувале во центарот на Дебар

Редакција
Двајца жители на Дебар и двајца на соседниот албански град Пешкопеја нешто по полноќ физички се пресметувале во центарот на Дебар,нарушувајќи го јавниот ред и...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Tиквеш се нуди како главно вино во Пешкопеја, Албанија

Редакција
„еМагазин“ денеска присуствуваше на туристичката презентација на регионот Дибра во Албанија, а главниот настан се одржа во Пешкопеја. На настанот беше промовиран новиот транснационален планински...