еМагазин

Tag : плац

Македонија ТОП СТОРИИ

Груевски присвоил над 1 милион евра од донациите за ВМРО-ДПМНЕ и си купил плац на Водно, тврди Обвинителството

Редакција
По повеќемесечна предистражна постапка, надлежен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден донесе Наредба за...
Локално

Двајца скопјани украле камион од плац за паркирање

Редакција
Истражна постапка се спроведува против две лица по наредба на Основното јавно обвинителство Скопје поради основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело – тешка кражба....