еМагазин

Tag : пласман

Спорт ТОП СТОРИИ

Спасеновски од „Макпетрол“ меѓу осумте најдобри на светската карате-лига во Каиро

Редакција
Членот на скопски „Макпетрол“, Петар Спасеновски, се пласира меѓу осумте најдобри спортисти на турнирот од Светската карате-лига во Каиро. На силниот меѓународен собир во Египет,...
Спорт

Каратистите на „Макпетрол“ се пласираа на Светските боречки игри во Саудиска Арабија

Редакција
Каратистите на „Макпетрол“ се Витомир Трајковски и Стефан Стојановиќ, членови на скопскиот карате-клуб „Макпетрол“, обезбедија пласман на Светските боречки игри 2023 година кои ќе се одржат...
Спорт

Во Охрид се снима спот за историскиот пласман на македонската фудбалска репрезентација на Европско првенство

Редакција
На повеќе атрактивни локации низ Охрид се снимаа кадри за промотивниот спот за историскиот прв пласман на македонската фудбалска репрезентација на Европското првенство. Навивачката химна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Дополнителни 800 милиони евра за мали и средни претпријатија – ЕИФ и ПроКредит Банка ја дуплираат поддршката за иновативните компании

Редакција
Европскиот инвестициски фонд (ЕИФ) и ПроКредит групација ќе пласираат дополнителни 800 милиони евра за иновативни проекти на мали и средни претпријатија (МСП), што претставува вкупно...
Бизнис

Македонските вина можат да се промовираат во Хрватска со нивните географски називи

Редакција
Македонските вина ќе можат да се промовираат во Хрватска со нивните географски називи. Проблемот со пласманот кој неодамна се појави поради спорните одредбите од новиот...