еМагазин

Tag : прегазена

Локално ТОП СТОРИИ

44-годишна жена од валандовско смртно прегазена во струмичко

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи информираа дека вчера во 23.55 часот во СВР Струмица било пријавено дека на регионален пат Струмица – Валандово, пред селото...
Локално ТОП СТОРИИ

18-годишник со украдено возило прегази малолетничка, која почина

Редакција
Полицијата го лиши од слобода М. С. (18) од Скопје, кој се сомнични дека минатиот месец извршил неколку кривични дела – „Одземање моторно возило“, „Тешки...
Локално ТОП СТОРИИ

24-годишна девојка загина во скопски Карпош, ја прегазил автомобил на пешачки

Редакција
24-годишна девојка загина вечерва во скопската населба Карпош, откако била прегазена на пешачки премин во близина на „Сити мол“, објави А1он. Девојката преминувала улица на пешачки...