еМагазин

Tag : преносливост

ЖИВОТ

Новиот сој на Ковид-19 „кракен“ е најпренослив, но не е поопасен, вели доктор Пановски

Редакција
Новиот сој на Ковид-19 „кракен“ е најпренослив коронавирус познат досега, но за среќа, изгледа дека не е поопасен, вели микробиологот Никола Пановски за „Локално“. „Затоа,...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Проф. Трајковски: Броевите на хоспитализации и на смртни случаи ги достигнаа своите врвови

Редакција
Со почетокот на второто полугодие на учебната година, точно како што претпоставивме, преносливоста на епидемијата малку се поткрена, пишува проф. Дејан Трајковски во неговата нова...
Свет

Новиот вид на коронавирусот потврден во најмалку 37 држави

Редакција
Новиот вид на коронавирусот, што прво беше откриен во Велика Британија, потврден е во најмалку 37 држави, јави Си-Ен-Ен. Според експертите новиот вид полесно се...