еМагазин

Tag : пропусти

Македонија ТОП СТОРИИ

Утврдени пропусти кај судии во Апелација за предметите „Таргет-Тврдина“, „Трезор“, „Транспортер“ и „Алфа“

Редакција
Судскиот совет на денешната 427 седница го разгледа и усвои извештајот од работната посета на Апелациониот суд Скопје, во којшто е утврдено дека не се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Обвинителство утврдило неправилности при претресот на ОЈО за гонење на организиран криминал и корупција на Финансиската полиција

Редакција
Двајца јавни обвинители од Јавното обвинителство, постапувајќи по претставка од Управата за финансиска полиција, во согласност со членот 28 од Законот на јавното обвинителство, извршиле...