еМагазин

Tag : работни дозволи

Балкан

Албанија ги укинува работните дозволи за Албанците од нашата земја

Никола Осило
Албанската Влада донесе одлука за либерализација на пазарот на труд за Албанците од Северна Македонија, како и оние од Црна Гора, објави на својот профил...
Локално

Гостиварчанец лажно ветувал работа во Германија и наплатил 7.700 евра

Редакција
Основното јавно обвинителство Гостивар започна постапка против едно лице, осомничено дека сторило кривично дело Измама од член 247 од Кривичниот законик. „Осомничениот, во текот на...