еМагазин

Tag : растенија

ЖИВОТ

Градинарскиот центар „Фоја“ со неверојатна понуда на надворешни декоративни садници

Редакција
Периодот на есен е идеално време за посадување на надворешни растенија. Тие освен што носат многу радост за очите, исто така ја смируваат нашата енергија,...
Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Неизбежно место за посета: Ботаничката градина во Скопје крие богатство од егзотични растенија

Редакција
Неодамна официјално беше отворен реконструираниот стакленик од Ботаничката градина во Скопје која се наоѓа во состав на Ботаничкиот завод на Институтот за биологија при Природно – математичкиот факултет. Иницијативните активности...