еМагазин

Tag : Санадер

Балкан

Поранешниот хрватски премиер Санадер правосилно осуден на 4,5 години затвор

Редакција
Врховниот суд во Загреб денеска правосилно го осуди некогашниот премиер и претседател на Хрватска демократска заедница (ХДЗ), Иво Санадер на 4,5 години затвор поради кривично...
Македонија

Заев: Груевски ќе биде вратен исто како Санадер

Никола Осило
Никола Груевски ќе биде вратен во Македонија, истакна премиерот Зоран Зав во интервју за емисијата 360 степени на Алсат-М, посочувајќи на примерот со поранешниот хрватски премиер...