еМагазин

Tag : Стара чаршија

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Турист во сопствениот град: На лахмаџун во „Галерија 7“, на благо во слаткарница „Охрид“ во Стара Чаршија

Редакција
Кој знае, знае, но не е лошо да се повтори, за оние кои не знаат. Ако сакате да вкусите превкусен лахмаџун, Галерија 7 во Стара...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Видео+фото) Претседателот Пендаровски неуморен: Си соши сако кај „Иска и Џељо“, па ја однесе Бети на концерт на Ерос Рамацоти

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски не мирува и во изминативе 24 часа покажа дека е полн со енергија. Тој вчера се прошета низ Старата скопска чаршија, за...
БЕНЧМАРК

„Јорганџиска улица“ во Старата чаршија инаугурирана во „Европска улица“

Редакција
„Јорганџиска улица“ во Старата скопска чаршија денеска симболично е инаугурирана во „Европска улица“. Шефот на делегацијата на ЕУ Самуел Жбогар на инаугурацијата изјави дека 2018...