еМагазин

Tag : стоев

Македонија ТОП СТОРИИ

Османи по средбата со бугарскиот колега Стоев најави интензивни контакти до клучните состаноци на ЕУ во декември

Редакција
Министерот за надворешни работи Бујар Османи, кој престојува во дводневна работна посета на Брисел, на маргините на состаноците на ЕУ и ПСЈИЕ во Брисел, се...
Македонија

Османи во посета на Брисел, најавена средба и со неговиот бугарски колега Стоев

Редакција
Министерот за надворешни работи, Бујар Османи од денеска престојува во дводневна работна посета на Брисел, во чии рамки на покана на претседавачот со Процесот за...
БЕНЧМАРК ТОП СТОРИИ

Бугарија во преговорите со Македонија се раководи од Декларацијата на бугарскиот Парламент, вели министерот Стоев

Редакција
Бугарскиот министер за надворешни работи, Светлан Стоев во однос на европската интеграција на Северна Македонија, изјави дека позицијата на Бугарија е јасна, доследна и предвидлива...
Балкан ТОП СТОРИИ

Бугарскиот министер Стоев: Мониторинг од ЕУ е гаранција дека Македонија ќе ги исполнува договорите

Редакција
Бугарскиот министер за надворешни работи, Светлан Стоев денеска истакна дека нивната политика кон Северна Македонија е доследна и оти предлагаат продлабочување и рестартирање на дијалогот...