еМагазин

Tag : торнадо

Балкан ТОП СТОРИИ

(Видео) Застрашувачко водено торнадо на грчкиот остров Евиа

Редакција
Во Грција која деновиве е погодена од невремето “Даниел“, од кои најпогодени се градот Волос и островот Скијатос, е регистрирано и застрашувачко водено торнадо на...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото+Видео) „Торнадо“, нова песна и спот на Тамара Тодевска

Редакција
Тамара Тодевска ја објави својата нова песна „Торнадо“. Текстот е дело на српската пејачка и кантавторка Ана Радоњиќ /Зое Кида, додека за музиката и аранжманот...
Локално ТОП СТОРИИ

Видео од мини торнадо кое преврте чамец на Охридско Езеро – хит на социјалните мрежи

Редакција
Снимка од мини торнадо над Охридско Езеро стана хит на социјалните мрежи. Како што се гледа на истата на потегот меѓу Лагадин и Пештани, ветер...
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Пекол во Чешме во Турција, откако беше погоден од торнадо

Редакција
Торнадо синоќа го погоди турскиот град Чешме на егејскиот брег, оставајќи пустош во кој беа повредени 16 лица, соопштија локалните власти. Торнадото го зафати градот...