еМагазин

Tag : Трајче

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

За старите лица кои не можат да излегуваат од дома, тука е Трајче од пазарче

Редакција
Пазарџија од Скопје, одлично се досетил да им излезе во пресрет на повозрасните лица кои не можат да излезат од дома и им е забрането...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Диџеј Мац: Успеавме во помошта за чичко Трајче

Редакција
Хуманитарната акција која ја покрена познатиот скопски диџеј Марјан Мац Петровски вроди со плод, односно пристигнале голем број на понуди за помош. Тој на својот...