еМагазин

Tag : тврдина-таргет

Македонија

Судење за „Тврдина-Таргет“: Поранешен командир на ПС Карпош, бара 20 илјади евра зошто бил незаконски прислушуван

Редакција
Следното рочиште за судскиот предмет „Тврдина-Таргет“, е закажено на 9 декември. Меѓу денешните сведоци во овој предмет беше и поранешниот командир на ПС Карпош, Бојан...
Македонија

Продолжува судењето за „Тврдина – Таргет”

Редакција
Со сведоци кои не биле присутни на претходнте рочишта денеска во Кривичниот суд Скопје, ќе продолжи главниот судски случај за аферата за прислушувањето, познат во...
Македонија

Сведоштво на Лазаревски во „Таргет-Тврдина“: Размислував како да пријавам за прислушувањето, но знаев дека нема да можам да докажам

Редакција
Размислував како тоа да го пријавам, но две години не преземав ништо, бидејќи знаев дека нема да можам да го докажам, изјави сведокот Ѓорѓи Лазаревски...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанева: Со „Тврдина-Таргет“ ќе докажеме дека 20.000 граѓани биле прислушувани

Редакција
Специјалното јавно обвинителство има многу докази дека лицата кои се обвинети во случајот „Тврдина-Таргет“ прислушувале и тоа ќе го докажеме пред суд, изјави денеска специјалната...