еМагазин

Tag : управна зграда

Бизнис ТОП СТОРИИ

Понудата од 5,4 милиони евра е прифатлива: Доверителите се за брза продажба на управната зграда на Еуростандард банка

Редакција
Многу е веројатно дека поранешната управна зграда на Еуростандард банка конечно ќе добие нов сопственик. Во петок Одборот на доверители на Еуростандард банка повторно ќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Гореше и во ОХИС, пожарот е локализиран, пожарникар заврши во болница

Редакција
Денеска попладне избувна пожар и во фабриката ОХИС во Скопје, истиот е локализиран, а пожарникар заврши во болница, откако му слошило од вдишан чад. 🚨...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) Да ти е милина да работиш: Како изгледаат новите канцеларии на Вип

Редакција
Телекомуникацискката компанија Вип и официјално ги отвори вратите од новата управна зграда. Лоцирана во центарот на Скопје, на Плоштадот “Пресвета Богородица”, новата деловна зграда  на...