еМагазин

Tag : вицепремиерка

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Која е Славица Грковска, новата вицепремиeрка за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси 

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви ги пренесе биографиите на членовите на новата Влада. Која е Славица Грковска Славица Грковска е новата вицепремиeрка за борба против...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку е богата новата вицепремиерка: Каков имот пријавила Мила Царовска

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска, е новата вицепремиерка за економски прашања, откако Кочо Анѓушев поднесе оставка. еМагазин го разгледа нејзиниот анкетен...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Мила Царовска, од активиска до вицепремиерка за економски прашања

Редакција
Поранешната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска е новата вицепремиерка за економски прашања, откако Кочо Анѓушев поднесе оставка. Која е Царовска професионално? Дипломирала...