еМагазин

Tag : временски услови

Свет ТОП СТОРИИ

Екстремните временски услови за 40 години убија речиси 200 илјади луѓе и предизвикаа штета од 560 милијарди евра

Редакција
Екстремните временски услови во Европа убија речиси 195.000 луѓе и предизвикаа економски загуби од повеќе од 560 милијарди евра од 1980 година, објави денеска Европската...
ЖИВОТ

РСБСП: Доаѓа период на ниски температури, дожд, снег, голомразица и влажни коловози-возете внимателно!

Редакција
И покрај тоа што температурите се релативно високи за овој период од годината, сепак во последните неколку денови во земјава забележливо е значително влошување на...