еМагазин

Tag : Вук Радовиќ

Бизнис ТОП СТОРИИ

Димитриос Пасхос е нов главен извршен директор на ОКТА, Вук Радовиќ назначен за нов претседател на Одборот на директори

Редакција
Одборот на директори на ОКТА АД Скопје донесе одлука со која го назначи Димитриос Пасхос за нов вршител на должност извршен член на Одборот на...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со донација од ОКТА, корисниците од Здружението „За тебе“ ќе се стекнат со возачки дозволи

Редакција
Десет корисници, членови на Здружението „За тебе“ („4U“) ќе се стекнат со возачка дозвола преку донација од ОКТА АД – Скопје, со што ќе ги...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ОКТА и годинава доделува стипендии за постдипломски студии на УКИМ

Редакција
Компанијата ОКТА ќе обезбеди стипендии за петмина студенти од втор циклус студии на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ (УКИМ) во Скопје, шеста година по ред,...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ОКТА додели пет стипендии на постдипломци на УКИМ

Редакција
ОКТА додели стипендии на петмина постдипломци на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“ од Скопје, информираат од компанијата. По тој повод стипендистите имаа можност да го...
Бизнис

Вук Радовиќ е нов в.д главен извршен директор на ОКТА

Редакција
Од 1-ви јануари 2020 година нов в.д главен извршен директор на ОКТА е Вук Радовиќ. На раководната позиција во најголемата нафтена компанија во државата доаѓа...