еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Оздравени 551 заболени од Ковид-19, најмногу од Скопје 314

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 551 оздравени пациенти од Ковид-19 од: Скопје-314, Куманово-10, Штип-14, Прилеп-27,  Тетово-16,  Струга-8, Велес-16, Битола-26, Охрид-16, Кавадарци-13, Гостивар-13, Гевгелија-12, Струмица-12, Крива Паланка-3, Крушево -11, Кочани-9, Пробиштип-1, Демир Хисар-2, Македонски Брод-2, Пехчево-3, Берово-3, Валандово-3, Делчево-1, Свети Николе-1, Кичево-5, Ресен-7 и Неготино-3.

Вкупната бројка на оздравени е 66.760.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Починаа 11 лица од Ковид-19, најмладиот на 41-годишна возраст

100 нови случаи на Ковид-19 од 764 тестирања, во Скопје 47

Фото: МЗ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Силуваниот малолетник имал 8 години, силувачите 10 и 13

Редакција

Војници на АРМ стрелале во воздух на границата со Грција за да спречат нелегално минување на мигранти

Редакција

Кумановската болница го надмина проблемот со недостиг на возила за транспорт на итни случаи

Редакција