еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Последен ден од кампањата за нов претседател на државата, од полноќ изборен молк

Денеска е последен ден од изборната кампања за избор на нов претседател на државата. Изборниот молк ќе почне на полноќ.

За време на 24-часовниот молк ќе гласаат затврениците, болните и немоќни лица, внатрешно раселените и тие во дијаспората.

В недела право на глас за избор на петиот претседател на Македонија ќе имаат 1.808.131 граѓанин запишани во Избирачкиот список.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Што ќе се случи ако нема цензус: За избор на претседател треба да гласаат најмалку 723.253 граѓани

Ќе ги бојкотираат ли Албанците изборите за да Талат Џафери стане претседател на државата

Во пресрет на изборите: Албанското знаме откри рогови во вреќата на Владата

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Бомби“ за „Титаник“: Јанакиески се договара со Јанкулоска како да се спречат да гласат Албанци кои доаѓаат со авиони во Охрид

Редакција

Од ДУИ молк за застрелувањето на Ваљон Беља

Редакција

(Фото) Скопската Зоолошка наполни 93 години

Редакција