еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција вработува, плата од 26.493 денари

Министерство за финансии – Управа за финансиска полиција објави оглас за вработување на на пет лица.

Се бараат кандидати за следниве работни места:

1. Финансиски полицаец – помлад инспектор за откривање на кривични дела со кои е стекната противправна имотна корист од значителна вредност за плата од 26.493 денари.

2. Финансиски полицаец -помлад инспектор за откривање на даночни затајувања и перење на пари и други приноси од казниво дело за плата од 26.493 денари.

3. Финансиски полицаец – помлад инспектор за спречување на финансиски неправилности и измами, меѓународна соработка и европски интеграции за плата од 26.493 денари.

4. Финансиски полицаец – помлад инспектор за откривање на злоупотреби на службена положба за плата од 26.493 денари.

5. Финансиски полицаец – помлад инспектор за откривање на организиран финансиски криминал за плата од 26.493 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Доминација на државните институции во огласите за вработување

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Има повеќе пријави во МВР од бизнисмени кои биле рекетирани, Спасовски не кажа колку

Редакција

Кинески „Синохидро“ бара дополнителни 152 милиони евра за изградба на тунелот на автопатот Кичево-Охрид

Редакција

Во блок-трансакции продадени 4.000 акции од Комерцијална банка за 364.000 евра

Никола Осило