еМагазин

Tag : Управа за финансиска полиција

Македонија ТОП СТОРИИ

Финансиската полиција влезе во Град Скопје, Арсовска ги чека резултатите играјќи шах со Дедо Мраз

Редакција
Во Град Скопје, како и што беше најавено, денеска влегоа инспектори од Управата за финансиска полиција за да проверат како новогдишно се китело Скопје ....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција вработува 27 лица, плата до 47.000 денари

Редакција
Управата за финансиска полиција распиша оглас за вработување на неопределено време на 27 финансиски полицајци. Во огласот се бараат кандидати за советници, раководители, инспектори и...
Македонија

МРТ демантира дека имало злоупотреба на процедурата и проневера на средствата од кредитот од 2015

Редакција
Македонската радио телевизија најостро ја демантира денешната прес конференција на Управата за финансиска полиција за наводна злоупотреба на процедурата и проневера на средствата од земениот...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Запознајте ги чуварите на јавните пари: Како инспекторот Муареми стана директор на Управа за финансиска полиција

Редакција
Во серијал, еМагазин Ве запознава со чуварите на јавните пари. Арафат Муареми, директор на Управа за финансиска полиција и пред да дојде на оваа функција...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција вработува, плата од 26.493 денари

Редакција
Министерство за финансии – Управа за финансиска полиција објави оглас за вработување на на пет лица. Се бараат кандидати за следниве работни места: 1. Финансиски...