еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Уште еден прес на Тимоние и на ВМРО не му треба кампања„: Францускиот амбасадор на „тапет“ на Твитер

Прес конференцијата на францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоние предизвика лавина од реакции на социјалните мрежи и во јавноста.

Тој меѓудругото рече дека е прашање дали Македонија е навистина држава за пример во регионот, дека имало маркетиншки трикови и нереални очекувања за добивање датум, дека било погрешно што Договорот за Преспа се преставувал како награда за датум, дека Македонија не спровела доволно реформи…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тимоние го правда Макрон: Датумот не требаше да се третира како награда за Договорот од Преспа

Нема потврда за посетата на Макрон

Еве дел од твитовите:

Фото: Француска амбасада/Фејсбук

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Македонскиот пица мајстор Зоран Јовановски се закити со златен медал на меѓународен натпревар во Монголија

Редакција

„Еуро-фарм“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на лекот „Нусинерсен“ вреден 2,5 милиони евра

Никола Осило

Каков имот пријавил Влатко Ѓорчев, првиот кандидат за претседател на државата

Редакција