еМагазин
Image default
Македонија

Вечерва прво ТВ соочување во вториот круг на Силјановска и Пендаровски на МРТВ

Вечерва на националниот сервис, МРТВ со почеток во 21 часот, ќе се одржи првото соочување во вториот круг од претседателските избори, на кандидатите Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски.

Информацијата на Твитер ја сподели Силјановска:

Фото: МРТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Латас на суд: Продолжува судењето за „Тревник“ на СЈО

Редакција

Ново рочиште за „Монуструм“: Треба да сведочат Блерим Беџети и Муса Џафери

Редакција

Јанева: Можеби „Ел Чека“ бомбите ги презема од You tube, од кај нас не се

Редакција