еМагазин
Image default
Ретро ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Наркотиците во македонската политика не се новина: Како Љубчо Георгиевски го обвини Бранко Црвенковски дека се „трезни„ со кокаин

Користењето на наркотици во македонската политика не се новина.

Во нашата рубрика Ретро Ве потсетуваме на една од најжестоките дебати во македонската политичка историја, помеѓу тогашните лидери на СДСМ, Бранко Црвенковски и ВМРО-ДПМНЕ, Љубчо Георгиевски, во која се зборуваше и за кокаин.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Падна“ иницијатива за понеделнички доброволен нарко-тест за сите пратеници

Спасовски: Богоевски не бил прислушуван од институциите, туку бил сниман со мобилен или друг уред

Талат Џафери не сака нарко-тестови за пратениците: Немало правен основ

Собранието и Владата се прогласија за ненадлежни во случајот Павле Богоевски, на ред истражните органи

Видео: МРТВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ВМРО-ДПМНЕ се подготвува за избори: Можни датуми 25 ноември, 2 декември, 9 декември или на пролет

Редакција

Трагедија: Еден рудар загина, а двајца се повредени при минирање во рудникот Булмак-Минстрој

Никола Осило

Мицкоски поминал покрај Будимпешта, но дали се видел со Груевски: Струмичко „бентли“ го следел во Унгарија

Редакција