еМагазин
Image default
Балкан ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Вознемирувачки снимки од моментите на земјотресите во Албанија

Двата силни земјотреси во Албанија вчера предизвикаа материјална штета, најмногу во Тирана и Драч, а за среќа нема жртви.

Дел од граѓаните се уште се плашат да се вратат во своите домови, а потресите со послаб интензитет продолжија и денеска.

Како изгледаше земјотресот, погледнете во видеата:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(ВИДЕО) По земјотресите во Албанија: Само во Тирана и Драч оштетени околу 500 објекти

(ВИДЕО) Оштетени згради и куќи во Драч и Тирана по земјотресите во Албанија, жртви нема

Видео: Ora News Lajme/ABC News Albania/фото: euronews (in Italiano)

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Нов хотел во Охрид „Скај корнер“: Врвна храна и услуга

Силвана Жежова

Грозоморни убиства низ Македонија: Пронајдени човечки трупови во резервоар за гориво од камион и вреќа

Редакција

Двајца битолчани осомничени за говор на омраза на прославата на Илинден на Мечки Камен

Редакција