еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Власта му ја укинала минималната социјалната помош на семејството што живееше под мост

Власта му ја укинала минималната социјална помош на семејството кое што живееше под мост, а за кое хуманите граѓани најдоа привремено живеалиште.

Трајното решение, според отец Оливер Петровски кој е вклучен во акцијата сепак треба да го изнајде Владата.

„Денес тие ми кажаа уште една непријатна вест: укината им е минималната социјална помош. Ние уште во понеделник ќе поднесеме жалба и се надевам дека ќе ја уважат“, напиша Петровски на фејсбук-страницата „Хуманитарна организација Св.Спас“, каде што информираше и за домот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Семејството кое живееше под мост доби топол дом, но трајното решение мора да го изнајде Владата

Фото: Хуманитарна организација „Св.Спас“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Драма оти Заев отишол на одмор

Редакција

Водечките светски медиуми го анализираат „големото бегство“ на Никола Груевски

Никола Осило

Невакцинираните нема да бидат примени во градинка: Во Скопје за еден ден 488 деца добија МРП вакцина

Редакција