еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата вработува 13 лица, плата до 31.414 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за за вработување на 13 државни службеници во Владата на Република Македонија – Секретаријат за европски прашања.

Се бараат кандидати за помошник раководител, раководители, помлад соработник и советници.

Платата во зависност од работното место се движи од 20.970 до 31.414 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Цунамито државни вработувања продолжува и во 2019 година

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АСОМ: Законот за игри на среќа де факто значи бришење на една цела стопанска гранка и 7.700 луѓе кои остануваат без работа

Редакција

Македонските војници ќе си „играат“ војна дома, но и во Германија, Албанија, Црна Гора, Италија, Бугарија…

Никола Осило

„Гардијан“: Не станува збор дали е фер – Македонците неволно ја прифаќаат реалноста

Никола Осило