еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Здравствените работници на удар: Нападната медицинска сестра во поликлиниката Драчево

На 06.09.2019 околу 20,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиника Драчево Ј.Г.(41) физички ја нападнал М.Л.(60), медицинска сестра, информира, МВР.

Против Ј.Г. по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ова втор напад на здравствен работник во изминативе денови по оној во Тетово.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Двапати нападнат лекар на кожното одделение во тетовската болница

До десет години затвор за напад и повреди на здравствени работници

Филипче: Лекарот кој беше физички нападнат е во стабилна состојба, нема сериозни повреди

Лекарската комора за инцидентот со лекарот: Насилството е почеста појава од што се зборува

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Избори или промена на Уставот: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ блиску или далеку до договор?

Редакција

„ИЦС-системи“ го доби тендерот за модернизација и одржување на јавното осветлување на општина Куманово вреден 4,6 милиони евра

Никола Осило

Столтенберг од Скопје: Сојузниците не ве ценеа само по Договорот од Преспа, туку пред се по реформите

Редакција