еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Анкета: Силјановска Давкова води, по неа е Пендаровски, трет е Таравари

За кандидатката на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на престојните претседателски избори би гласале 18,2% од граѓаните, за кандидатот на владејачката СДСМ, Стево Пендаровски, 15%, а за кандидатот на коалицијата „Вреди“, Арбен Таравари, 7,3% од граѓаните, покажува анкетата на Центарот за политички истражувања и комуникации (ЦРПЦ), спроведена во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на вистината”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ води, СДСМ втор, трета коалицијата „Вреди“

Анкетата е спроведена телефонски во периодот од 4 до 7. март 2024 година, со 1.085 испитаници избрани според случаен метод.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Која е Гордана Силјановска-Давкова, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за претседател на Македонија

Кој е Стево Пендаровски, кандидат на СДСМ за претседател на Македонија

Кој е Арбен Таравари, кандидат за претседател на албанската опозиција

Фото: Фејсбук/Силјановска Давкова

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ДИК отфрли 1.478 приговори за изборите од Левица бидејќи биле без потпис

Редакција

Во Велес регистрирани два нови случаи на корона вирусот, вкупната бројка 64

Редакција

Над 100.000 граѓани ги чекаат личните документи, пробиен е законскиот рок

Редакција