еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

426 од заразените со коронавирусот во Македонија без симптоми

Заклучно со податоците објавени вчера, во Македонија се регистрирани вкупно 1.231 случаи на заразени со коронавирусот.

“Во однос на симптомите кои се пријавени кај заболените лица, најчесто се регистрирани температура (64,5%), кашлица (53,7%), малаксаност (33,5%), треска (18,4%), главоболка (16,9%), болка во грло (15,9%) и отежнато дишење (14,4%).

Кај 426 или 34,6% од дијагностицираните лица не се регистрирани симптоми на заболувањето“, стои во анализата на податоците од страна на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ), заклучно 20. април, кои еМагазин секојдневно ги пренесува.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Графикон) До 19 години се 101 лица од заболените со коронавирусот во Македонија

Убава вест: Излекувани 23 здравствени работници заболени од коронавирусот

210 здравствени работници во Македонија заболени со коронавирусот

Кај 3 лица од новозаболените со коронавирусот констатирана хронична и здравствени состојби

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Љубомир Јовески не е повеќе кандидат за уставен судија, СДСМ ја повлече неговата кандидатура

Редакција

Милошоски ја предаде „бомбата“ на Русковска за наводно мешање на Заев во судската власт

Редакција

Македонците и Албанците најнесреќни на Балканот

Редакција