еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ако Камчев доби пасош за едукативни цели можи Груевски е преку Еразмус Будимпешта заминат„: Твитер реакции

Како бизнисменот Орце Камчев се најде на натпревар на Вардар во Келн, Германија е топ тема во јавноста и на социјалните мрежи.

Специјалната обвинителка Катица Јанева потврди дека таа дала одобрение Камчев да добие времен пасош за да оди на службено патување, а од Кривичен суд информираа дека во барањето за враќање на пасошот стоело и дека истиот му е потребен за едукација.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Кој не е разочаран од СЈО?

Камчев барал времен пасош за да се едуцира, велат од судот

Јанева дала одобрение да му биде вратен пасошот на Камчев

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Ало Али, тука сум пред ДУИ. Како е планот за македонското знаме?„: Твитер го „подбра“ „инспекторот“ Бујар Османи

Редакција

(Фото) Новиот пратеник на СДСМ, Филиповски во најприродно издание: Коњите на Галичник му се голема љубов

Силвана Жежова

(Галерија) Струмица поплавена од река од маски: Милион бои претворени во една карневалска

Редакција