еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Бугарите викаат Гоце Делчев бугарски пасош имал“: Твитер реакции за Захариева

Изјавите на бугарската министерка за надворешни работи, Екатерина Захариева и на бугарскиот вицепремиер, Красимир Каракачанов дека Гоце Делчев е Бугарин и дека нема што да се преговара со Македонија, предизвикаа лавина од реакции на социјалните мрежи и во јавноста.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Бугарската министерка Захариева: Гоце Делчев сам се изјаснил како Бугарин, нема да правиме компромис со вистината

Бугарскиот вицепремиер Каракачанов: Скопје не сака да признае дека Гоце Делчев е Бугарин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Моментално нај тражени органи се муда„: Твитер „експлодира“ за наводните трговци со органи во Скопје

Редакција

Детален преглед: Кој се биде дел од кабинетот на претседателот Пендаровски?

Никола Осило

(ВИДЕО) Во Грција биеjа камбани во знак на жалост за ратификацијата на Договорот од Преспа, седиштата на СИРИЗА ги чува полицијата

Редакција