еМагазин
Image default
Бизнис

Фондот за здравствено осигурување вработува, плата до 23.916 денари

Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на четворица јавни службеници во Фондот за здравствено осигурување на Македонија.

Се бараат кандидати за следните работни места: контролор во Одделение за контрола, Подрачна служба Скопје за плата од 23.025 денари, соработник за следење на склучени договори за јавни набавки за плата од 23.916 денари, референт – оператор за подготовка на податоци за плата од 22.431 денари и соработник за пресметување и контрола на надоместок за боледување во Подрачна служба Куманово за плата од 19.461 денари.

Повеќе детали ТУКА.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Нови вработувања во ФЗОМ, плата до 31.341 денари

Фондот за здравствено осигурување вработува 81 лице, плата до 27.480 денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владата го менува законот за данок на добивка

Никола Осило

Во блок-трансакција продадени акции од ТТК Банка за 1,7 милиони денари

Никола Осило

Ребаланс на буџет: СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се „спукаа“ околу субвенцииите за повисоки плати

Никола Осило