еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Институтот за јавно здравје вработува 16 лица, плата до 28.734 денари

ЈЗУ Институт за јавно здравје на Република Македонија – Скопје објави оглас за  вработување на 16 лица на неопределено време.

Се бараат двјаца дипломиран физичари, двајца дипломирани фармацевти, четворица лаборанти со средно образование, еден лаборант со високо образование, три медицински сестри, тројца дипломирани хемиски инжинери и еден биолог.

Платата за дипломиран физичар изнесува 23.794 денари, за дипломиран фармацевт изнесува 28.734 денари, за лаборант со ВСС изнесува 22.256 денари, за лаборант со ССС изнесува 20.339 денари , за медицинска сестра изнесува 19.898 денари, за дипломиран хемиски инжинер изнесува 28.159 денари и за дипломиран биолог изнесува 28.159 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Железницата се распаѓа, а Владата ќе ги „чести“ студентите и пензионерите бесплатно патување со воз

Никола Осило

Катастарот ќе изнајми копир апарати од „Стерна“ за 115.000 евра

Никола Осило

„Пелистерка“ оствари добивка од 4,8 милиони денари

Никола Осило