еМагазин
Image default
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Фотографија од средбата со Ципрас, открива што чува Заев во витрината во неговиот кабинет

Една од фотографиите кои ги чува премиерот Зоран Заев во витрината во неговиот кабинет е таа со поранешниот премиер на Грција, Алексис Ципрас, поранешниот грчки министер за надворешни работи, Никос Коѕијас и неговиот македонски колега, Никола Димитров, направена откако беше постигнат договор за спорот со името, открива фотографија од вчерашната средба на Заев и Ципрас.

Тука се и фотографиите од неговите две деца, ќерката Александра и синот Душко, негов личен портрет, кошаркарски топки…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Од Владата не кажуваат колку пари на граѓаните се потрошени за промена на името

(ВИДЕО) Ципрас на „гости“ кај пријателот Заев

Една година од референдумот за промена на името: Еден куп афери, а државата се уште на крстопат

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Министерството за земјоделство за набавка на пет возила вреден 82.000 евра

Редакција

(Вознемирувачко видео): Што открија Асанж и Викиликс: Како американската војска уби новинари и цивили

Редакција

Како се лекуваат пациентите заразени со корона вирусот?

Редакција