еМагазин
Image default
Македонија

Името Северна Македонија сме си го избрале сами, вели Заев

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во ТВ дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, рече дека на маса биле неколку предлози за новото име на Македонија, а името Република Северна Македонија, сме си го избрале сами.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ако Пендаровски изгуби на изборите, Заев ќе распише предвремени парламентарни избори

ВМРО-ДПМНЕ доставила 65 амандмани за законот за СЈО

Мицкоски: Можно е исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да се вратат во партијата

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Државниот инспекторат за земјоделство кај Калишта одзел 73 рибарски мрежи и 33 кг охридска белвица

Редакција

Зоран Трајчевски, директорот на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги за авионски билети потрошил 102.857 денари

Редакција

Груевски до Заев: Напамет не ми паднало да влегувам во багажник за било какви цели

Редакција