еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Кај треба да потпишеме дека Гоце Делчев е Французин“: Твитер за датумот, Макрон и ЕУ

Останува неизвесноста дали Македонија конечно ќе добие датум за старт на преговорите со Европската Унија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Можен ли е пресврт во 5 до 12 за Македонија на ЕУ самитот: Германците знаат да играат до последната секунда

(Видео) Макрон вели дека е прерано за преговори со Македонија

Темата со денови е главна на Твитер, а еве како дел од твитерџиите гледаат на случувањата поврзани со Македонија, ЕУ, датумот и францускиот претседател Емануел Макрон, кој отворено порача дека земјава не е подготвена за датум.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водовод Битола“ за набавка на возила вреден 73.000 евра

Никола Осило

Иванов или Нинџа: На кого му верува јавноста?

Никола Осило

Мадона своја и на 60 години: Како изгледа нејзиното најново видео со колумбискиот пејач Малума

Редакција