еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е виновен, девојчињата што испраќале фотографии, родителите или тие што ги споделуваат: Твитер реакции за групата на Телеграм

Информација за затворената група на апликација “Телеграм“, на која се споделува порнографски материјал и од малолетни девојки од цела Македонија ги „запали“ социјалните мрежи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

А1он: И политичари и бизнисмени во групата на Телеграм каде што се споделува порнографија

Каква апликација е Телеграм, преку која македонски средношколци споделуваат порнографски материјал од малолетнички

Се бараат администраторите на групата на Телеграм: Родителите чии девојчиња биле злоупотребени да пријават

На Твитер се води жестока дебата кој е виновникот за ваквите појави, девојчињата што испраќаат експлицитни фотографии и видеа, родителите кои незнаат што се случува со нивните деца, тие што ги злоупотребуваат овие порнографски материјали, општеството…

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Телма: Тинејџер е креатор на „Јавна соба“, МВР ги обезбедила телефонските броеви на над 7.000 членови на групата на Телеграм

Еве дел од твитовите:

Фото: А1он

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охриѓани новиот градоначалник ќе го бираат во вториот круг од изборите: Кој доби најмногу гласови?

Редакција

Холандија и официјално си го смени името, сега е Нидерланд

Редакција

(Фото) Инстаграм и во Македонија го сокри бројот на лајкови на фотографиите

Редакција