еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Куќен притвор за „Рекет“ за Јасна Мандиќ, потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13

Потпретседателката на Меѓународниот сојуз на Боки 13, Јасна Мандиќ, која е осомничена за измама и перење пари во проширената истрага за случајот „Рекет“, доби куќен притвор.

Нејзиниот адвокатот, Душко Јанковиќ, изјави дека барањето на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција била ефективна мерка притвор, но, како што посочи, согласно постоечката состојба и тежината на обвинението како и на лични и семејни прилики, одреден и е куќен притвор.

Тој рече и дека за нив ова е прифатливо решение, бидејќи како што појасни, во овие постапки се подразбира определување мерка притвор.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Потпретседателката на организацијата на Боки 13, Јасна Мандиќ за „Рекет“ со полиција донесена во Обвинителство

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски осомничена за „Рекет“

Нови четири лица осомничени во „Рекет“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Жикол“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улицата Борис Сарафов вреден 596.000 евра

Никола Осило

(Видео) Потресно сведоштво на домородците: Ранчери намерно го опожаруваат Амазон

Никола Осило

(ВИДЕО) Заев на 23. конгрес на СДСМ: Нашата партија никогаш не отстапи од предизвиците

Никола Осило