еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски осомничена за „Рекет“

Потпреседателката на Собранието, Фросина Ременски е осомничениот фунцкционер во случајот „Рекет“, велат за Плусинфо извори од истрагата.

За неа, Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ќе бара мерка на претпазливост.

Ременски во невладината на Боки 13, првоосомничениот во „Рекет“ ја имаше титулата почесен претседател.

Таа во рамки на истрагата за „Рекет“ веќе даваше исказ, а покрај неа пред Обвинителството да сведочи беше повикан и пратеникот од СДСМ, Александар Кирацовски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Едно од новоосомничените лица за „Рекет“ е функционер

Нови четири лица осомничени во „Рекет“

Боки 13 нема посериозни нарушувања на здравјето

Јавноста не дозна кој се е вплеткан и каде се парите: „Рекет“ пред обвинение

Фото: СДСМ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Влада: ДИК во следниот период веројатно ќе интервенира во Избирачкиот список

Редакција

Обвинителката Русковска: Собранието нека му ја мисли ако избегаат Вељаноски и Димовски

Редакција

(Фото) Насмевки и намуртени лица: Кој дојде на состанокот на Централниот одбор на СДСМ?

Никола Осило