еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Македонски Телеком“ ги „шие“ останатите оператори според бројот на претплатници на интернет

Агенцијата за електронски комуникации го објави годишниот извештај за развојот на пазарот на електронски комуникациии во кој меѓу другото може да се види уделот на операторите/давателите на услуги според број на активни претплатници со фиксен пристап до интернет со широк опсег во 2018 година.

„Како што може да се забележи најголем удел има Македонски Телеком од 39,86% потоа следуваат оне.ВИП 30,75%, Роби 15,17%, Мултимедија Нет 1,30%, Кабел Нет 1,27%, Инел Интернационал 1,26%, Неотел 1,00%, Кабле Калл 0,97% и Останати 8,42%“, пишува во извештајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонски Телеком има поголем удел од А1 во приходите од мобилна телефонија

А1 каска зад Македонски Телеком на пазарот на фиксна телефонија

А1 и Македонски Телеком во тесна трка на пазарот на мобилна телефонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„МЖ–инфраструктура“ вработува 24 лица, плата до 28.402 денари

Никола Осило

(Фото) Будва – бисерот на Јадранот една од најпопуларните летни дестинации оваа година!

Никола Осило

Груевски за притворот на Чавков: Заев му се одмаздува за „Поткуп“

Редакција