еМагазин
Image default
Бизнис

Милкица Глигорова купи 400 акции од „Алкалоид“

Членот на Управен Одбор на „Алкалоид“ АД Скопје, Милкица Глигорова, се стекна со 400 обични акции издадени од „Алкалоид“ АД Скопје, соопшти компанијата преку Македонската берза.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Во блок трансакција продадени 5.276 акции од „Алкалоид“ за 707.000 евра

„Тепачка“ за акциите на „Алкалоид“ и „Комерцијална банка“ пред исплата на дивидендата

Алкалоид ќе дели дивиденда од 320 денари бруто за акција

Виктор Стојчевски купи 500 акции од „Алкалоид“

Ѓорѓи Јованов купи 200 акции од „Алкалоид“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кои се петте најголеми трговски партнери на нашата земја?

Никола Осило

Половина од македонските фирми сметаат дека има корупција при јавните набавки

Никола Осило

Топ пет акции на Македонската берза со најголем пораст

Никола Осило