еМагазин
Image default
Бизнис

Во блок трансакција продадени 5.276 акции од „Алкалоид“ за 707.000 евра

Во блок-трансакција вредна 43,5 милиони денари или околу 707.000 евра вчера на Македонската берза беа продадени 5.276 акции од „Алкалоид“ АД Скопје.

Акциите се продадоа по цена од 8.250 денари за акција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Тепачка“ за акциите на „Алкалоид“ и „Комерцијална банка“ пред исплата на дивидендата

Во блок-трансакции продадени 5.500 акции од „Алкалоид“ за 737.000 евра

Во блок трансакции продадени 7.000 акции од „Алкалоид“ за 939.000 евра

Алкалоид ќе дели дивиденда од 320 денари бруто за акција

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се распаѓа железницата: Во прекин сообраќајот Велес-Гевгелија, попуштил мост

Никола Осило

Тендер „тежок“ 19.500 евра: Агенцијата за иселеништво купува апликација за изучување мајчин јазик

Никола Осило

МЗТ Пумпи оствари добивка од милион денари

Никола Осило