еМагазин
Image default
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Навивање за „Медена земја“: МКЦ организира гледање на Оскари

Младинскиот културен центар (МКЦ) организира групно гледање на Оскарите на 9 февруари.

Од таму информираа дека билетите се официјално достапни и можат да се набават бесплатно само на билетарница во МКЦ.

„Прв дојден – прв услужен. Резервации нема. Целосната програма ќе ја објавиме деновиве,“ информираат од МКЦ на нивниот фејсбук-профил.

„Медена земја“ е номинарана за Оскар во две категории, најдобар документарен и странски филм.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Галерија) Филмската екипа на „Медена земја“ заедно со Роберт де Ниро, Бред Пит, Леонардо ди Каприо, Ал Пачино…

Креаторката Кокев: Атиџе на Оскарите ќе ја испратиме скромна, убава, дотерана онака како што се чувствува најпријатно

Атиџе и семејството од „Медена земја“ ќе добијат домови, а авторите на филмот државна награда

Атиџе има илјадници „двојнички“ низ Македонија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мирсат комерц“ од село Челопеци го доби тендерот на ЈП за државни патишта за чистење вреден 1,1 милион евра

Никола Осило

Државниот долг расте од 2009 наваму

Никола Осило

Пред референдумот за името, прочитајте го целиот договор со Грција

Редакција