еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Полека, полека, Шутка ко Халкидики станува. Исто друштво, иста забава“: Твитер за приведувањето на Јанакиески, Вељаноски и Ристоски

Очекувано, низа реакции во јавноста и на социјалните мрежи по најновите случување во врска со настаните од 27. април 2017 година во македонското Собрание.

Повторно во притвор во Шутка заврши поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески, како и поранешниот министер за образование, Спиро Ристоски, а пратеничкиот имунитет, го „спаси“ поранешниот претседател на Собранието, Трајко Вељаноски.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски: Ниту сум организирал, ниту сум дал согласност некој да организира насилен упад во Собранието

Јанакиески се враќа во Шутка, притвор и за Ристоски, Вељаноски има пратенички имунитет

Вељаноски: Јас да бидам организатор на настаните? Срамота!

Обвинителството ги гони Вељаноски, Јанакиески, Груевски и Ристоски како организатори за настаните од 27. април

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Во блок-трансакции продадени 4.000 акции од Комерцијална банка за 364.000 евра

Никола Осило

15 години од смртта на Трајковски: Останува нејасно зошто е пренасочена локацијата каде да се бара авионот

Редакција

Мира „Дизел“, Кирацовски и СДСМ лидери: Кои 18 случаи ги отвори Антикорупциска

Редакција