еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на струшката Општа болница за набавка на масло за горење вреден 110.000 евра

ЈЗУ Општа болница – Струга по распишаниот тендер за набавка на лесно масло за горење склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“ увоз-извоз ДООЕЛ с.Пласница.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 6.818.630 денари или околу 110.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на ЈП „Улици и патишта“ за набавка на горива вреден 479.000 евра

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Твитер „полуде“ за „Пуцко петрол“: „Уште еден тендер, па влагаме во ЕУ“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штабот на Пендаровски: Имавме скандинавски избори

Редакција

Раст на потрошувачките, станбените и автомобилските кредити

Никола Осило

(Галерија) Етно-ресторанот „Куќа на Мијаците“ награден со високо прзнание од Booking.com

Редакција